or Connect
Styleforum › Forums › Culture › Health & Body › Styleforum Runs Around The World in 2013
New Posts  All Forums:Forum Nav:

Styleforum Runs Around The World in 2013 - Page 4

post #46 of 1055
Quote:
Originally Posted by NewYorkIslander View Post

199.38 + 5.15 = 204.53

4.1 even, 204.53 + 4.1 = 208.63

Somebody seriously needs to run an X.07 soon, lol
post #47 of 1055
208.63 + 2 = 210.63

Was part of a cycling, rowing, step-mill circuit - I will do better...
post #48 of 1055
Quote:
Originally Posted by kuslamb View Post

208.63 + 2 = 210.63
Was part of a cycling, rowing, step-mill circuit - I will do better...

210.63 + 4.01 = 214.64
post #49 of 1055
Quote:
Originally Posted by Michigan Planner View Post

210.63 + 4.01 = 214.64

214.64 + 4 = 218.64
post #50 of 1055
Quote:
Originally Posted by clarinetplayer View Post

218.64

218.64 + 14.57 = 233.21
post #51 of 1055
Quote:
Originally Posted by sugarbutch View Post

218.64 + 14.57 = 233.21

Started raining and didn't feel like running in the rain, so 3.7 + 233.21 = 236.91
post #52 of 1055
Quote:
Originally Posted by gnatty8 View Post

Started raining and didn't feel like running in the rain, so 3.7 + 233.21 = 236.91

236.91 + 8.1 = 245.01
post #53 of 1055
Quote:
Originally Posted by gnatty8 View Post

Started raining and didn't feel like running in the rain, so 3.7 + 233.21 = 236.91


236.91 + 3 = 239.91
post #54 of 1055
Thread Starter 
Quote:
Originally Posted by clarinetplayer View Post

236.91 + 3 = 239.91

239.91 + 4.5 = 244.41 This is the most math I've done in a while.
post #55 of 1055

244.41 + 8.42 = 252.83

post #56 of 1055
252.83 + 6.5 = 259.33
post #57 of 1055
259.33 + 3.1 = 262.41
post #58 of 1055
Looks like we're averaging about a marathon per day. I have to believe that StyFo denizens are actually racking up more mileage than this.
post #59 of 1055

262.41 + 4.06 = 266.47

 

We are lower than the average we need to keep to make it around the world.  I don't think everyone that posts in the run thread adds their mileage here.

post #60 of 1055
Quote:
Originally Posted by jbarwick View Post

262.41 + 4.06 = 266.47

We are lower than the average we need to keep to make it around the world.  I don't think everyone that posts in the run thread adds their mileage here.

Others may add weekly or monthly.

266.47 + 12.01 = 278.48
New Posts  All Forums:Forum Nav:
  Return Home
  Back to Forum: Health & Body
Styleforum › Forums › Culture › Health & Body › Styleforum Runs Around The World in 2013